ԴՊՐՈՑԱԿԱՆՆԵՐԻ ԱՌԱՐԿԱՅԱԿԱՆ ՕԼԻՄՊԻԱԴԱՆԵՐ

2011թ. Ժաուտիկովյան օլիմպիադա

ԱՌԱՐԿԱՅԱԿԱՆ ՕԼԻՄՊԻԱԴԱՆԵՐ - 2020-2021

ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ՕԼԻՄՊԻԱԴԱՆԵՐԻ ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ԿԱԶՄԵՐԸ, ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ, ԱՆՑԿԱՑՄԱՆ ՎԱՅՐԵՐԸ, ԺԱՄԿԵՏՆԵՐԸ ԵՎ ԿԱՅՔԵՐԸ - 2020-2021
ՔԻՄԻԱՅԻ 53-ՐԴ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ՕԼԻՄՊԻԱԴԱ
Տես մասնակիցների ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ․․․
Կազմակերպման վայրը՝
- ք․Օսակա, Ճապոնիա։
Անցկացման վայրը՝
- Ֆիզմաթ դպրոց /առցանց, օնլայն/։
Անցկացման ժամկետները՝
- 2021 թվականի
հուլիսի 25 -ից օգոստոսի 2-ը:
Կայք՝ IChO 2021 JAPAN
ԿԵՆՍԱԲԱՆՈՒԹՅԱՆ 52-ՐԴ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ՕԼԻՄՊԻԱԴԱ
Տես մասնակիցների ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ․․․
Կազմակերպման վայրը՝
- ք․Լիսաբոն, Պորտուգալիա։
Անցկացման վայրը՝
- Ֆիզմաթ դպրոց /առցանց, օնլայն/։
Անցկացման ժամկետները՝
- 2021 թվականի
հուլիսի 18-ից 23-ը:
Կայք՝ IBO 2021
ՖԻԶԻԿԱՅԻ 51-ՐԴ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ՕԼԻՄՊԻԱԴԱ
Տես մասնակիցների ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ․․․
Անցկացման վայրը՝
- ք․Վիլնյուս, Լիտվա:
Անցկացման ժամկետները՝
- 2021 թվականի
հուլիսի 17 -ից 25-ը:
Կայք՝ IPHO 2021
ԻՆՖՈՐՄԱՏԻԿԱՅԻ Եվրոպայի աղջիկների 1-ին օլիմպիադա - մասնակիցների ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ
Տես մասնակիցների ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ․․․
Կազմակերպման վայրը՝
- Ցյուրիխ, Շվեյցարիա:
Անցկացման վայրերը՝
- Երևանի Պետական Համալսարան /առցանց, օնլայն/։
Անցկացման ժամկետները՝
- 2021 թվականի
հունիսի 13-19-ը:

Կայք՝ EGOI 2021
Քիմիա, 55-րդ միջազգային Մենդելևյան օլիմպիադա - մասնակիցների ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ
Տես մասնակիցների ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ․․․
Կազմակերպիչ երկիրը՝
- Մոսկվա, Ռուսաստանի Դաշնություն:
Անցկացման վայրերը՝
- Երևան, Ֆիզմաթ դպրոց /առցանց, օնլայն/։
Անցկացման ժամկետները՝
- 2021 թվականի
ապրիլի 20 -ից 26-ը:
Կայք՝ imcho55.chem.msu.ru
Միջազգային ժաուտիկովյան 17-րդ օլիմպիադայի մասնակիցների ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ
Տես մասնակիցների ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ․․․
Կազմակերպիչ երկիրը՝
- Ղազախստան /Ալմաթի/։
Անցկացման վայրերը՝
- Ֆիզմաթ դպրոց և Քվանտ վարժարան /առցանց/:
Անցկացման ժամկետները՝
- 2021 թվականի
հունվարի 8 -ից 15-ը:
Կայք՝ IZhO
ՄԵԳԱՊՈԼԻՍՆԵՐԻ /Մեծ քաղաքների/ 5-րդ օլիմպիադա
Տես մասնակիցների ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ․․․
Կազմակերպիչ երկիրը՝
- Ռուսաստան /Մոսկվա/։
Անցկացման վայրերը՝
- ԵՊՄՀ ՄՖԻ ֆակուլտետ, Ֆիզմաթ դպրոց, Քվանտ վարժարան, ԵՊՀ քիմիայի ֆակուլտետ:
Անցկացման ժամկետները՝
- 2020 թվականի
դեկտեմբերի 15 -ից 22-ը:
Կայք՝ megapolis.educom.ru/ru

Թվային տվյալներ դպրոցականների առարկայական օլիմպիադաներից - 2021 թ․

Հարգելի գործընկերներ,
Ավարտվեցին 2020-2021 ուսումնական տարվա դպրոցականների առարկայական օլիմպիադաները։
Ստորև ներկայացնում ենք օլիմպիադաների թվային տվյալները։

1. Դպրոցական փուլ․․․
2. Մարզային փուլ․․․
3. Հանրապետական փուլ․․․
Ուշադրություն։ ՆԶՊ առարկայի արդյունքները կհրապարակվեն հանրապետական օլիմպիադայի ավարտից հետո։
Ձեզ հետաքրքրող այլ հարցերի մասին կարող եք լրացուցիչ տեղեկանալ գրելով մեր էլ․փոստի հասցեին՝ info@olymp.am :
Հարգանքով՝
Օլիմպիադաների անցկացման կազմկոմիտե

Հանրապետական օլիմպիադաների դիպլոմների և գովասանագրերի մասին

Սիրելի աշակերտներ,
Տեղեկացնում ենք, որ 2020/2021 ուսումնական տարվա դպրոցականների առարկայական օլիմպիադաների հանրապետական փուլերի մասնակից մարզերի աշակերտները իրենց դիպլոմները և գովասանագրերը կարող են ստանալ մարզպետարանների կրթության վարչություններից, իսկ Երևանի մասնակիցները՝ Ա․Շահինյանի անվան ֆիզմաթ հատուկ դպրոցից /հեռ․ 010-201310
Օլիմպիադաների անցկացման կազմկոմիտե

ՆԶՊ ՀԱՆՐԱՊԵՏԱԿԱՆ ՕԼԻՄՊԻԱԴԱՅԻ ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ ԵՎ ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ

ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ՝ 9-12-րդ դասարաններ։
ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ՝ 9-12-րդ դասարաններ։

ՀԵՊ ՀԱՆՐԱՊԵՏԱԿԱՆ ՕԼԻՄՊԻԱԴԱՅԻ ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ, ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ, ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ և ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ

ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ և ԴԻՊԼՈՄՆԵՐԸ՝
8-12-րդ դասարաններ։
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ՝
8-րդ դաս., 9-րդ դաս., 10-րդ դաս., 11-12-րդ դաս.:
ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ՝
8-րդ դաս., 9-րդ դաս., 10-րդ դաս., 11-12-րդ դաս.:
ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ՝ 8-12-րդ դասարաներ։

ՌՈՒՍԱՑ ԼԵԶՎԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏԱԿԱՆ ՕԼԻՄՊԻԱԴԱՅԻ ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ, ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ, ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ և ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ

ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ և ԴԻՊԼՈՄՆԵՐԸ՝
9-12-րդ դասարաններ։
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ՝
9-10-րդ դաս., 11-12-րդ դաս.:
ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ՝
9-10-րդ դաս., 11-12-րդ դաս.:
ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ՝ 9-12-րդ դասարաներ։

ՕՏԱՐ ԼԵԶՈՒՆԵՐԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏԱԿԱՆ ՕԼԻՄՊԻԱԴԱՅԻ ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ, ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ, ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ, ԳՆԱՀԱՏՄԱՆ ՉԱՓԱՆԻՇՆԵՐԸ և ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ

ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ և ԴԻՊԼՈՄՆԵՐԸ՝
ԳԵՐՄԱՆԵՐԵՆ` 9-12-րդ դասարաններ։
ՖՐԱՆՍԵՐԵՆ` 9-12-րդ դասարաններ։
ԱՆԳԼԵՐԵՆ` 9-12-րդ դասարաններ։
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ՝
ԳԵՐՄԱՆԵՐԵՆ` 9-10-րդ դաս., 11-12-րդ դաս.:
ՖՐԱՆՍԵՐԵՆ` 9-10-րդ դաս., 11-12-րդ դաս.:
ԱՆԳԼԵՐԵՆ` 9-10-րդ դաս., 11-12-րդ դաս.:
ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ և ԳՆԱՀԱՏՄԱՆ ՉԱՓԱՆԻՇՆԵՐԸ՝ ԳԵՐՄԱՆԵՐԵՆ` 9-10-րդ դաս., 11-12-րդ դաս.:
ՖՐԱՆՍԵՐԵՆ` 9-10-րդ դաս., 11-12-րդ դաս.:
ԱՆԳԼԵՐԵՆ` 9-10-րդ դաս., 11-12-րդ դաս.:
ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ՝
ԳԵՐՄԱՆԵՐԵՆ - 9-12-րդ դասարաներ։
ՖՐԱՆՍԵՐԵՆ - 9-12-րդ դասարաներ։
ԱՆԳԼԵՐԵՆ - 9-12-րդ դասարաներ։

ՀԱՅ ԳՐԱԿԱՆՈՒԹՅԱՆ ՀԱՆՐԱՊԵՏԱԿԱՆ ՕԼԻՄՊԻԱԴԱՅԻ ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ, ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ, ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ, ԳՆԱՀԱՏՄԱՆ ՉԱՓԱՆԻՇՆԵՐԸ և ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ

ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ և ԴԻՊԼՈՄՆԵՐԸ՝
9-12-րդ դասարաներ։
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ՝
9-րդ դաս., 10-րդ դաս., 11-րդ դաս., 12-րդ դաս.:
ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ և ԳՆԱՀԱՏՄԱՆ ՉԱՓԱՆԻՇՆԵՐԸ՝
9-րդ դաս., 10-րդ դաս., 11-րդ դաս., 12-րդ դաս.:
ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ՝ 9-12-րդ դասարաներ։

ՀԱՅՈՑ ԼԵԶՎԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏԱԿԱՆ ՕԼԻՄՊԻԱԴԱՅԻ ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ, ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ, ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ, ԳՆԱՀԱՏՄԱՆ ՉԱՓԱՆԻՇՆԵՐԸ և ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ

ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ և ԴԻՊԼՈՄՆԵՐԸ՝
9-12-րդ դասարաններ։
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ՝
9-րդ դաս., 10-րդ դաս., 11-րդ դաս., 12-րդ դաս.:
ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ և ԳՆԱՀԱՏՄԱՆ ՉԱՓԱՆԻՇՆԵՐԸ՝
9-րդ դաս., 10-րդ դաս., 11-րդ դաս., 12-րդ դաս.:
ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ՝ 9-12-րդ դասարաներ։

ԻՆՖՈՐՄԱՏԻԿԱՅԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏԱԿԱՆ ՕԼԻՄՊԻԱԴԱՅԻ ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ, ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ և ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ

ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ և ԴԻՊԼՈՄՆԵՐԸ՝
8-12-րդ դասարաններ (արդյունքները բացված տեսքով)։
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ (1-ին օր)՝
Անկյունագծային գումար:
Շախմատի տարօրինակ մրցույթ:
Մաքսիմալ հնարավոր թիվը:
Տուրիզմ:
Ջերմաստիճաններ:
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ (2-րդ օր)՝
Մեծագույն արտադրյալ:
Նկարչական խնդիր:
Փոխադարձաբար պարզ բաժանարարներ:
Բինար ծառի շրջանցում:
Նկար:
ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ՝ 8-12-րդ դասարաներ։

ՊԱՏՄՈՒԹՅԱՆ ՀԱՆՐԱՊԵՏԱԿԱՆ ՕԼԻՄՊԻԱԴԱՅԻ ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ, ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ, ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ և ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ

ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ և ԴԻՊԼՈՄՆԵՐԸ՝
9-12-րդ դասարաներ։
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ՝
9-րդ դաս., 10-րդ դաս., 11-րդ դաս., 12-րդ դաս.:
ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ՝
9-րդ դաս., 10-րդ դաս., 11-րդ դաս., 12-րդ դաս.:
ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ՝ 9-12-րդ դասարաներ։

ՔԻՄԻԱՅԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏԱԿԱՆ ՕԼԻՄՊԻԱԴԱՅԻ ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ, ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ, ԼՈՒԾՈՒՄՆԵՐԸ և ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ

ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ և ԴԻՊԼՈՄՆԵՐԸ՝
9-12-րդ դասարաներ։
ՓՈՐՁՆԱԿԱՆ ՓՈՒԼԻ ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ՝
9-րդ դաս., 10-րդ դաս., 11-12-րդ դաս.։
ՏԵՍԱԿԱՆ ՓՈՒԼԻ ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ և ԼՈՒԾՈՒՄՆԵՐԸ՝
9-րդ դաս., 10-րդ դաս., 11-12-րդ դաս.։
ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ՝ 9-12-րդ դասարաներ։

ԱՇԽԱՐՀԱԳՐՈՒԹՅԱՆ ՀԱՆՐԱՊԵՏԱԿԱՆ ՕԼԻՄՊԻԱԴԱՅԻ ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ, ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ, ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ և ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ

ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ և ԴԻՊԼՈՄՆԵՐԸ՝
9-12-րդ դասարաններ։
Գործնական փուլի առաջադրանքները՝ 9-12-րդ դաս․։
Գործնական փուլի պատասխանները՝ 9-12-րդ դաս․։
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ (տեսական փուլ)՝
9-րդ դաս., 10-րդ դաս., 11-12-րդ դաս.:
ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ (տեսական փուլ)՝
9-րդ դաս., 10-րդ դաս., 11-12-րդ դաս.:
ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ՝ 9-12-րդ դասարաներ։

ԿԵՆՍԱԲԱՆՈՒԹՅԱՆ ՀԱՆՐԱՊԵՏԱԿԱՆ ՕԼԻՄՊԻԱԴԱՅԻ ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ, ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ, ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ և ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ

ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ և ԴԻՊԼՈՄՆԵՐԸ՝
9-12-րդ դասարաններ։
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ և ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ՝
Փորձարարական փուլ։
Տեսական փուլ՝ ԷՋ 1-8, ԷՋ 9-16, ԷՋ 17-24, ԷՋ 25-32,
ԷՋ 33-40, ԷՋ 41-48:
ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ՝ 9-12-րդ դասարաներ։

ԱՍՏՂԱԳԻՏՈՒԹՅԱՆ ՀԱՆՐԱՊԵՏԱԿԱՆ ՕԼԻՄՊԻԱԴԱՅԻ ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ, ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ, ԼՈՒԾՈՒՄՆԵՐԸ և ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ

ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ ԲՈՂՈՔԱՐԿՈՒՄԻՑ ՀԵՏՈ՝
10-12-րդ դասարաններ։
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ և ԼՈՒԾՈՒՄՆԵՐԸ՝ 10-12-րդ դաս.։
ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ՝ 10-12-րդ դասարաներ։

ՖԻԶԻԿԱՅԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏԱԿԱՆ ՕԼԻՄՊԻԱԴԱՅԻ ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ, ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ, ԼՈՒԾՈՒՄՆԵՐԸ և ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ

ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ ՏԵՍԱԿԱՆ և ՓՈՐՁՆԱԿԱՆ ՓՈՒԼԵՐԻՑ ՀԵՏՈ՝ 9-12-րդ դասարաններ։
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ և ԼՈՒԾՈՒՄՆԵՐԸ - 1-ին օր՝
9-րդ դաս., 10-րդ դաս., 11-րդ դաս., 12-րդ դաս.:
ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ՝ 9-12-րդ դասարաներ։

ՄԱԹԵՄԱՏԻԿԱՅԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏԱԿԱՆ ՕԼԻՄՊԻԱԴԱՅԻ ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ, ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ, ԼՈՒԾՈՒՄՆԵՐԸ, ԳՆԱՀԱՏՄԱՆ ՉԱՓԱՆԻՇՆԵՐԸ, ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ

ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ ԲՈՂՈՔԱՐԿՈՒՄԻՑ ՀԵՏՈ՝
8-12-րդ դասարաններ, 5-7-րդ դասարաններ։
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ և ԼՈՒԾՈՒՄՆԵՐԸ - 2-րդ օր՝
8-րդ դաս. - 2-րդ օր, 9-րդ դաս. - 2-րդ օր,
10-րդ դաս. - 2-րդ օր, 11-12-րդ դաս. - 2-րդ օր:
ԳՆԱՀԱՏՄԱՆ ՉԱՓԱՆԻՇՆԵՐԸ - 2-րդ օր՝
8-րդ դաս. - 2-րդ օր, 9-րդ դաս. - 2-րդ օր,
10-րդ դաս. - 2-րդ օր, 11-12-րդ դաս. - 2-րդ օր:
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ և ԼՈՒԾՈՒՄՆԵՐԸ - 1-ին օր՝
5-րդ դաս., 6-րդ դաս., 7-րդ դաս.,
8-րդ դաս. - 1-ին օր, 9-րդ դաս. - 1-ին օր,
10-րդ դաս. - 1-ին օր, 11-12-րդ դաս. - 1-ին օր:
ԳՆԱՀԱՏՄԱՆ ՉԱՓԱՆԻՇՆԵՐԸ - 1-ին օր՝
8-րդ դաս. - 1-ին օր, 9-րդ դաս. - 1-ին օր,
10-րդ դաս. - 1-ին օր, 11-12-րդ դաս. - 1-ին օր:
ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ՝ 5-7-րդ դասարաներ։
ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ՝ 8-12-րդ դասարաներ։

ԿԵՆՍԱԲԱՆՈՒԹՅԱՆ մարզային փուլի մասնակիցների ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ, ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ, ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ, ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ

ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ ԲՈՂՈՔԱՐԿՈՒՄԻՑ ՀԵՏՈ՝
ԵՐԵՎԱՆ, ԱՐԱԳԱԾՈՏՆ, ԱՐԱՐԱՏ, ԱՐՄԱՎԻՐ, ԱՐՑԱԽ, ԳԵՂԱՐՔՈՒՆԻՔ, ԿՈՏԱՅՔ, ԼՈՌԻ, ՇԻՐԱԿ, ՍՅՈՒՆԻՔ, ՏԱՎՈՒՇ, ՎԱՅՈՑ ՁՈՐ։
Հանրապետական փուլի անցողիկ միավորները՝
- 9-րդ դաս․ -
75 միավոր և ավելի,
- 10-րդ դաս․ -
77 միավոր և ավելի,
- 11-12-րդ դաս․ -
84 միավոր և ավելի:
ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ՝ 9-12-րդ դասարաններ /շտկված/։
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ՝
9-րդ դասարան, 10-րդ դասարան, 11-12-րդ դասարաններ։
ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ՝
ԵՐԵՎԱՆ, ԱՐԱԳԱԾՈՏՆ, ԱՐԱՐԱՏ, ԱՐՄԱՎԻՐ, ԱՐՑԱԽ, ԳԵՂԱՐՔՈՒՆԻՔ, ԿՈՏԱՅՔ, ԼՈՌԻ, ՇԻՐԱԿ, ՍՅՈՒՆԻՔ, ՏԱՎՈՒՇ, ՎԱՅՈՑ ՁՈՐ։

ՕՏԱՐ ԼԵԶՈՒՆԵՐԻ մարզային փուլի ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ - ԵՐԵՎԱՆ

ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ ԲՈՂՈՔԱՐԿՈՒՄԻՑ ՀԵՏՈ՝
ԱՆԳԼԵՐԵՆ՝ 9-12-րդ դասարաններ։
ՖՐԱՆՍԵՐԵՆ՝ 9-12-րդ դասարաններ։
ԳԵՐՄԱՆԵՐԵՆ՝ 9-12-րդ դասարաններ։

ՆԱԽՆԱԿԱՆ ԶԻՆՎՈՐԱԿԱՆ ՊԱՏՐԱՍՏՈՒԹՅԱՆ մարզային փուլի ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ - ԵՐԵՎԱՆ

ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ ԲՈՂՈՔԱՐԿՈՒՄԻՑ ՀԵՏՈ՝
9-12-րդ դասարաններ։

ՆԱԽՆԱԿԱՆ ԶԻՆՎՈՐԱԿԱՆ ՊԱՏՐԱՍՏՈՒԹՅԱՆ մարզային փուլի ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ և ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ

ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ և ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ՝
9-րդ դասարան, 10-րդ դասարան, 11-12-րդ դասարաններ:

ԱՆԳԼԵՐԵՆԻ, ՖՐԱՆՍԵՐԵՆԻ և ԳԵՐՄԱՆԵՐԵՆԻ ՄԱՐԶԱՅԻՆ ՓՈՒԼԻ ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ, ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ և ԳՆԱՀԱՏՄԱՆ ՉԱՓԱՆԻՇՆԵՐԸ

ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ՝
ԱՆԳԼԵՐԵՆ 9-10-ՐԴ ԴԱՍ., 11-12-ՐԴ ԴԱՍ.:
ՖՐԱՆՍԵՐԵՆ 9-10-ՐԴ ԴԱՍ., 11-12-ՐԴ ԴԱՍ.:
ԳԵՐՄԱՆԵՐԵՆ 9-10-ՐԴ ԴԱՍ., 11-12-ՐԴ ԴԱՍ.:
ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ և ԳՆԱՀԱՏՄԱՆ ՉԱՓԱՆԻՇՆԵՐԸ՝
ԱՆԳԼԵՐԵՆ 9-10-ՐԴ ԴԱՍ., 11-12-ՐԴ ԴԱՍ.:
ՖՐԱՆՍԵՐԵՆ 9-10-ՐԴ ԴԱՍ., 11-12-ՐԴ ԴԱՍ.:
ԳԵՐՄԱՆԵՐԵՆ 9-10-ՐԴ ԴԱՍ., 11-12-ՐԴ ԴԱՍ.:

ՀԱՅ ԳՐԱԿԱՆՈՒԹՅԱՆ մարզային փուլի ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ - ԵՐԵՎԱՆ

ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ ԲՈՂՈՔԱՐԿՈՒՄԻՑ ՀԵՏՈ՝
9-12-րդ դասարաններ։

ՀԱՅ ԳՐԱԿԱՆՈՒԹՅԱՆ մարզային փուլի ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ, ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ և ԳՆԱՀԱՏՄԱՆ ՉԱՓԱՆԻՇՆԵՐԸ

ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ՝
9-րդ դասարան, 10-րդ դասարան,
11-րդ դասարան, 12-րդ դասարան:
ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ և ԳՆԱՀԱՏՄԱՆ ՉԱՓԱՆԻՇՆԵՐԸ՝
9-րդ դասարան, 10-րդ դասարան,
11-րդ դասարան, 12-րդ դասարան:

ՊԱՏՄՈՒԹՅԱՆ մարզային փուլի ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ - ԵՐԵՎԱՆ

ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ ԲՈՂՈՔԱՐԿՈՒՄԻՑ ՀԵՏՈ՝
9-12-րդ դասարաններ։

ՌՈՒՍԱՑ ԼԵԶՎԻ մարզային փուլի ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ - ԵՐԵՎԱՆ

ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ ԲՈՂՈՔԱՐԿՈՒՄԻՑ ՀԵՏՈ՝
9-12-րդ դասարաններ։

ՊԱՏՄՈՒԹՅԱՆ մարզային փուլի ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ և ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ - ԵՐԵՎԱՆ

ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ՝
9-րդ դասարան, 10-րդ դասարան,
11-րդ դասարան, 12-րդ դասարան:
ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ՝
9-րդ դասարան, 10-րդ դասարան,
11-րդ դասարան, 12-րդ դասարան:

ԱՇԽԱՐՀԱԳՐՈՒԹՅԱՆ մարզային փուլի ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ, ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ և ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ, ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ

Հանրապետական փուլի անցողիկ միավորները`
- 9-10-րդ դաս․ -
14.5 միավոր և ավելի,
- 11-12-րդ դաս. -
13 միավոր և ավելի:
ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ՝
ԵՐԵՎԱՆ, ԱՐԱԳԱԾՈՏՆ, ԱՐԱՐԱՏ, ԱՐՄԱՎԻՐ, ԱՐՑԱԽ, ԳԵՂԱՐՔՈՒՆԻՔ, ԿՈՏԱՅՔ, ԼՈՌԻ, ՇԻՐԱԿ, ՍՅՈՒՆԻՔ, ՏԱՎՈՒՇ, ՎԱՅՈՑ ՁՈՐ։
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ՝
9-րդ դասարան, 10-րդ դասարան, 11-12-րդ դասարաններ։
ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ՝
9-րդ դասարան, 10-րդ դասարան, 11-12-րդ դասարաններ։
ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ՝
ԵՐԵՎԱՆ, ԱՐԱԳԱԾՈՏՆ, ԱՐԱՐԱՏ, ԱՐՄԱՎԻՐ, ԱՐՑԱԽ, ԳԵՂԱՐՔՈՒՆԻՔ, ԿՈՏԱՅՔ, ԼՈՌԻ, ՇԻՐԱԿ, ՍՅՈՒՆԻՔ, ՏԱՎՈՒՇ, ՎԱՅՈՑ ՁՈՐ։

ՀԱՅՈՑ ԵԿԵՂԵՑՈՒ ՊԱՏՄՈՒԹՅԱՆ մարզային փուլի ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ - ԵՐԵՎԱՆ

ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ՝ 8-12-րդ դասարաններ։

ԻՆՖՈՐՄԱՏԻԿԱՅԻ մարզային փուլի ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ, ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ և ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ

Հանրապետական փուլի անցողիկ միավորը բոլոր դասարանների համար` 97 միավոր և ավելի։
ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ՝ բոլոր դասարաններ․․․։
ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ և ԴԻՊԼՈՄՆԵՐԸ՝ ԵՐԵՎԱՆԻ․ՀԱՄԱՐ․․։
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ՝
ԽՈՒՄԲ 1.
Լևոնի խմբակը։
Վայրի ձին։
Ռեկուրսիվ Տրիբոնաչի:
Գիտուն կատուների միջազգային կոնֆերանսը։
Պարոն Սարդոստյան:
ԽՈՒՄԲ 2.
Հայկը և ծննդյան նվերը։
Միջակայքի պարզ թվերը։
Մաքսիմիզացնել արդյունքը։
Լևոնի խմբակը։
Վայրի ձին։
ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ՝
9-12-րդ դասարաններ։

ՌՈՒՍԱՑ ԼԵԶՎԻ մարզային փուլի ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ և ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ

ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ՝
9-րդ և 10-րդ դասարաններ, 11-րդ և 12-րդ դասարաններ։
ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ՝
9-րդ և 10-րդ դասարաններ, 11-րդ և 12-րդ դասարաններ։

ՀԱՅՈՑ ԵԿԵՂԵՑՈՒ ՊԱՏՄՈՒԹՅԱՆ մարզային փուլի ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ և ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ

ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ՝
8-րդ դասարան, 9-րդ դասարան,
10-րդ դասարան, 11-12-րդ դասարաններ։
ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ՝
8-րդ դասարան, 9-րդ դասարան,
10-րդ դասարան, 11-12-րդ դասարաններ։

ՄԱԹԵՄԱՏԻԿԱՅԻ մարզային փուլի ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ, ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ, ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ և ԳՆԱՀԱՏՄԱՆ ՉԱՓԱՆԻՇՆԵՐԸ, ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ

Հանրապետական փուլի անցողիկ միավորները`
- 5-6-րդ դաս․ -
13 միավոր և ավելի,
- 7-րդ դաս․ -
11 միավոր և ավելի։
- 8-12-րդ դաս. -
9 միավոր և ավելի:
ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ՝
ԵՐԵՎԱՆ, ԱՐԱԳԱԾՈՏՆ, ԱՐԱՐԱՏ, ԱՐՄԱՎԻՐ, ԱՐՑԱԽ, ԳԵՂԱՐՔՈՒՆԻՔ, ԿՈՏԱՅՔ, ԼՈՌԻ, ՇԻՐԱԿ, ՍՅՈՒՆԻՔ, ՏԱՎՈՒՇ, ՎԱՅՈՑ ՁՈՐ։
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ՝
5-րդ դասարան, 6-րդ դասարան, 7-րդ դասարան, 8-րդ դասարան,
9-րդ դասարան, 10-րդ դասարան, 11-12-րդ դասարաններ։
ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ՝
5-րդ, 6-րդ և 7-րդ դասարաններ,
8-րդ դասարան, 9-րդ դասարան, 10-րդ դասարան,
11-12-րդ դասարաններ։
ԳՆԱՀԱՏՄԱՆ ՉԱՓԱՆԻՇՆԵՐԸ՝ 8-12-րդ դասարան:
ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ՝
ԵՐԵՎԱՆ, ԱՐԱԳԱԾՈՏՆ, ԱՐԱՐԱՏ, ԱՐՄԱՎԻՐ, ԱՐՑԱԽ, ԳԵՂԱՐՔՈՒՆԻՔ, ԿՈՏԱՅՔ, ԼՈՌԻ, ՇԻՐԱԿ, ՍՅՈՒՆԻՔ, ՏԱՎՈՒՇ, ՎԱՅՈՑ ՁՈՐ։

ՖԻԶԻԿԱՅԻ մարզային փուլի ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ, ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ, ԼՈՒԾՈՒՄՆԵՐԸ և ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ

Հանրապետական փուլի անցողիկ միավորները`
- 9-10-րդ դաս․ -
10 միավոր և ավելի,
- 11-12-րդ դաս. -
8 միավոր և ավելի:
ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ՝
ԵՐԵՎԱՆ, ԱՐԱԳԱԾՈՏՆ, ԱՐԱՐԱՏ, ԱՐՄԱՎԻՐ, ԱՐՑԱԽ, ԳԵՂԱՐՔՈՒՆԻՔ, ԿՈՏԱՅՔ, ԼՈՌԻ, ՇԻՐԱԿ, ՍՅՈՒՆԻՔ, ՏԱՎՈՒՇ, ՎԱՅՈՑ ՁՈՐ։
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ և ԼՈՒԾՈՒՄՆԵՐԸ՝
9-րդ դասարան, 10-րդ դասարան,
11-րդ դասարան, 12-րդ դասարան։
ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ՝
ԵՐԵՎԱՆ, ԱՐԱԳԱԾՈՏՆ, ԱՐԱՐԱՏ, ԱՐՄԱՎԻՐ, ԱՐՑԱԽ, ԳԵՂԱՐՔՈՒՆԻՔ, ԿՈՏԱՅՔ, ԼՈՌԻ, ՇԻՐԱԿ, ՍՅՈՒՆԻՔ, ՏԱՎՈՒՇ, ՎԱՅՈՑ ՁՈՐ։

ԱՍՏՂԱԳԻՏՈՒԹՅԱՆ մարզային փուլի ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ, ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ, ԼՈՒԾՈՒՄՆԵՐԸ և ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ՑՈՒՑԱԿԸ

ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ՝ 10-12-րդ դաս.։
ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ և ԴԻՊԼՈՄՆԵՐԸ՝ ԵՐԵՎԱՆԻ․ՀԱՄԱՐ․․։
Հանրապետական փուլի անցողիկ միավորը` 5 միավոր և ավելի:
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ և ԼՈՒԾՈՒՄՆԵՐԸ՝ 10-12-րդ դաս.։
ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ՝ բոլոր մարզեր։

ՔԻՄԻԱՅԻ մարզային փուլի ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ, ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ, ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ, ԳՆԱՀԱՏՄԱՆ ՄԵԽԱՆԻԶՄԸ և ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ

ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ՝
ԵՐԵՎԱՆ, ԱՐԱԳԱԾՈՏՆ, ԱՐԱՐԱՏ, ԱՐՄԱՎԻՐ, ԱՐՑԱԽ, ԳԵՂԱՐՔՈՒՆԻՔ, ԿՈՏԱՅՔ, ԼՈՌԻ, ՇԻՐԱԿ, ՍՅՈՒՆԻՔ, ՏԱՎՈՒՇ, ՎԱՅՈՑ ՁՈՐ։
Հանրապետական փուլի անցողիկ միավորները՝
9-րդ դաս․ -
10 միավոր և ավելի,
10-րդ դաս․ -
20 միավոր և ավելի,
11-րդ և 12-րդ դաս․ -
60 միավոր և ավելի:
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ և ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ՝
9-րդ դասարան, 10-րդ դասարան, 11-12-րդ դասարաններ։
ԳՆԱՀԱՏՄԱՆ ՄԵԽԱՆԻԶՄԸ՝ 9-12-րդ դասարաններ։
ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ՝
ԵՐԵՎԱՆ, ԱՐԱԳԱԾՈՏՆ, ԱՐԱՐԱՏ, ԱՐՄԱՎԻՐ, ԱՐՑԱԽ, ԳԵՂԱՐՔՈՒՆԻՔ, ԿՈՏԱՅՔ, ԼՈՌԻ, ՇԻՐԱԿ, ՍՅՈՒՆԻՔ, ՏԱՎՈՒՇ, ՎԱՅՈՑ ՁՈՐ։

ՀԱՅՈՑ ԼԵԶՎԻ մարզային փուլի ԵՐԵՎԱՆԻ մասնակիցների ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ

ՎԵՐՋՆԱԿԱՆ ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ ԲՈՂՈՔԱՐԿՈՒՄԻՑ ՀԵՏՈ՝
9-12-րդ դասարաններ։

ՀԱՅՈՑ ԼԵԶՎԻ մարզային փուլի ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ, ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ և ԳՆԱՀԱՏՄԱՆ ՉԱՓԱՆԻՇՆԵՐԸ

ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ՝
9-րդ դասարան, 10-րդ դասարան,
11-րդ դասարան, 12-րդ դասարան։
ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ և ԳՆԱՀԱՏՄԱՆ ՉԱՓԱՆԻՇՆԵՐԸ՝
9-րդ դասարան, 10-րդ դասարան,
11-րդ դասարան, 12-րդ դասարան։

ԿԵՆՍԱԲԱՆՈՒԹՅԱՆ դպրոցական փուլի ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ, ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ և ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ

ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ՝
ԵՐԵՎԱՆ, ԱՐԱԳԱԾՈՏՆ, ԱՐԱՐԱՏ, ԱՐՄԱՎԻՐ, ԳԵՂԱՐՔՈՒՆԻՔ, ԿՈՏԱՅՔ, ԼՈՌԻ, ՇԻՐԱԿ, ՍՅՈՒՆԻՔ, ՏԱՎՈՒՇ, ՎԱՅՈՑ ՁՈՐ։
Մարզային փուլի անցողիկ միավորները՝
- 9-րդ դաս․ -
15 միավոր և ավելի,
- 10-րդ դաս․ -
14 միավոր և ավելի,
- 11-12-րդ դաս․ -
13 միավոր և ավելի:
Ուշադրություն։
- Մարզային փուլը կանցկացվի փետրվարի 6-ին ժամը 13:00-ին։
ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ՝ 9-12-րդ դասարաններ։ ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ՝
9-րդ դասարան, 10-րդ դասարան, 11-12-րդ դասարաններ։

ԱՍՏՂԱԳԻՏՈՒԹՅԱՆ դպրոցական փուլի ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ, ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ և ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ

ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ՝ բոլոր մարզերի համար։
Մարզային փուլի անցողիկ միավորը՝
- բոլոր դասարանների համար -
6 միավոր և ավելի:
Ուշադրություն։ Մարզային փուլը կանցկացվի հունվարի 26-ին ժամը 13:00-ին։
ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ՝ 10-12-րդ դասարաններ։ ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ՝ 10-12-րդ դասարաններ։

ՔԻՄԻԱՅԻ դպրոցական փուլի ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ, ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ և ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ

ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ՝
ԵՐԵՎԱՆ, ԱՐԱԳԱԾՈՏՆ, ԱՐԱՐԱՏ, ԱՐՄԱՎԻՐ, ԳԵՂԱՐՔՈՒՆԻՔ, ԿՈՏԱՅՔ, ԼՈՌԻ, ՇԻՐԱԿ, ՍՅՈՒՆԻՔ, ՏԱՎՈՒՇ, ՎԱՅՈՑ ՁՈՐ։
Մարզային փուլի անցողիկ միավորները՝
- 9-րդ դաս․ -
13 միավոր և ավելի,
- 10-րդ դաս․ -
12 միավոր և ավելի,
- 11-12-րդ դաս․ -
10 միավոր և ավելի:
Ուշադրություն։
- Մարզային փուլը կանցկացվի հունվարի 25-ին ժամը 13:00-ին։
ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ՝ 9-12-րդ դասարաններ։ ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ՝
9-րդ դասարան, 10-րդ դասարան, 11-12-րդ դասարաններ։

ՄԱԹԵՄԱՏԻԿԱՅԻ դպրոցական փուլի ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ, ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ և ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ

ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ՝
ԵՐԵՎԱՆ, ԱՐԱԳԱԾՈՏՆ, ԱՐԱՐԱՏ, ԱՐՄԱՎԻՐ, ԳԵՂԱՐՔՈՒՆԻՔ, ԿՈՏԱՅՔ, ԼՈՌԻ, ՇԻՐԱԿ, ՍՅՈՒՆԻՔ, ՏԱՎՈՒՇ, ՎԱՅՈՑ ՁՈՐ։
Մարզային փուլի անցողիկ միավորները՝
- Մարզեր՝ 5-9-րդ դաս․ -
12 միավոր և ավելի,
10-12-րդ դաս․ -
11 միավոր և ավելի:
- ք․Երևան՝ 5-9-րդ դաս․ - 13 միավոր և ավելի,
10-12-րդ դաս․ -
12 միավոր և ավելի:
Ուշադրություն։
- Մարզային փուլը կանցկացվի 2021 թ․-ի հունվարի 23-ին։
ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ՝ 5-12-րդ դասարաններ։ ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ՝
5-րդ դասարան, 6-րդ դասարան, 7-րդ դասարան,
8-րդ դասարան, 9-րդ դասարան, 10-րդ դասարան,
11-12-րդ դասարաններ։

ՖԻԶԻԿԱՅԻ դպրոցական փուլի ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ, ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ և ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ

ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ՝
ԵՐԵՎԱՆ, ԱՐԱԳԱԾՈՏՆ, ԱՐԱՐԱՏ, ԱՐՄԱՎԻՐ, ԳԵՂԱՐՔՈՒՆԻՔ, ԿՈՏԱՅՔ, ԼՈՌԻ, ՇԻՐԱԿ, ՍՅՈՒՆԻՔ, ՏԱՎՈՒՇ, ՎԱՅՈՑ ՁՈՐ։
Մարզային փուլի անցողիկ միավորները՝
- Մարզեր՝ բոլոր դասարանների համար -
11 միավոր և ավելի:
- ք․Երևան՝ բոլոր դասարանների համար - 12 միավոր և ավելի:
Ուշադրություն։
- Մարզային փուլը կանցկացվի 2021 թ․-ի հունվարի 30-ին։
- Ֆիզիկայի հանրապետական հանձնաժողովի կողմից սահմանվել են նոր անցողիկ միավորներ։
ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ՝ 9-12-րդ դասարաններ։ ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ՝
9-րդ դասարան, 10-րդ դասարան,
11-րդ դասարան, 12-րդ դասարան։

ԱՇԽԱՐՀԱԳՐՈՒԹՅԱՆ դպրոցական փուլի ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ, ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ և ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ

ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ՝
ԵՐԵՎԱՆ, ԱՐԱԳԱԾՈՏՆ, ԱՐԱՐԱՏ, ԱՐՄԱՎԻՐ, ԳԵՂԱՐՔՈՒՆԻՔ, ԿՈՏԱՅՔ, ԼՈՌԻ, ՇԻՐԱԿ, ՍՅՈՒՆԻՔ, ՏԱՎՈՒՇ, ՎԱՅՈՑ ՁՈՐ։
Մարզային փուլի անցողիկ միավորները՝
- 9-րդ դաս․ -
17 միավոր և ավելի,
- 10-րդ դաս․ -
16 միավոր և ավելի,
- 11-12-րդ դաս․ -
15 միավոր և ավելի:
Ուշադրություն։
- Մարզային փուլը կանցկացվի 2021 թ․-ի փետրվարի 1-ին։
ՊԱՏԱՍԽԱՆՆԵՐԸ՝ 9-12-րդ դասարաններ։ ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ՝
9-րդ դասարան, 10-րդ դասարան, 11-12-րդ դասարաններ։

ԻՆՖՈՐՄԱՏԻԿԱՅԻ դպրոցական փուլի ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ

ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ՝ բոլոր դասարաններ։
Ուշադրություն։
- Մարզային փուլի անցողիկ միավորը՝ Երևան - 150 միավոր և ավելի, մարզեր - 100 միավոր և ավելի։
- Մարզային փուլը կանցկացվի 2021 թ․-ի փետրվարի 2-ին։
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԸ՝
1. Լողորդ Վահեն:
2. Նապաստակներն անտառում:
3. Օստապ Բենդերը շախմատ խաղալիս:
4. Թվանշանների առանձնացում:
5. Ամրոց։
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔՆԵՐԻ ՎԵՐԼՈՒԾՈՒԹՅՈՒՆԸ՝
1-5-րդ առաջադրանքներ։

ԴՊՐՈՑԱԿԱՆՆԵՐԻ ԱՌԱՐԿԱՅԱԿԱՆ ՕԼԻՄՊԻԱԴԱՆԵՐԻ ԴՊՐՈՑԱԿԱՆ ՓՈՒԼԻ ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ

ԵՐԵՎԱՆ - Մաթեմատիկա, Ֆիզիկա, Աստղագիտություն, Կենսաբանություն, Ինֆորմատիկա, Քիմիա, Աշխարհագրություն։
ԱՐԱԳԱԾՈՏՆ - Մաթեմատիկա, Ֆիզիկա, Աստղագիտություն, Կենսաբանություն, Ինֆորմատիկա, Քիմիա, Աշխարհագրություն։
ԱՐԱՐԱՏ - Մաթեմատիկա, Ֆիզիկա, Աստղագիտություն, Կենսաբանություն, Ինֆորմատիկա, Քիմիա, Աշխարհագրություն։
ԱՐՄԱՎԻՐ - Մաթեմատիկա, Ֆիզիկա, Աստղագիտություն, Կենսաբանություն, Ինֆորմատիկա, Քիմիա, Աշխարհագրություն։
ԳԵՂԱՐՔՈՒՆԻՔ - Մաթեմատիկա, Ֆիզիկա, Աստղագիտություն, Կենսաբանություն, Ինֆորմատիկա, Քիմիա, Աշխարհագրություն։
ԼՈՌԻ - Մաթեմատիկա, Ֆիզիկա, Աստղագիտություն, Կենսաբանություն, Ինֆորմատիկա, Քիմիա, Աշխարհագրություն։
ԿՈՏԱՅՔ - Մաթեմատիկա, Ֆիզիկա, Աստղագիտություն, Կենսաբանություն, Ինֆորմատիկա, Քիմիա, Աշխարհագրություն։
ՇԻՐԱԿ - Մաթեմատիկա, Ֆիզիկա, Աստղագիտություն, Կենսաբանություն, Ինֆորմատիկա, Քիմիա, Աշխարհագրություն։
ՍՅՈՒՆԻՔ - Մաթեմատիկա, Ֆիզիկա, Աստղագիտություն, Կենսաբանություն, Ինֆորմատիկա, Քիմիա, Աշխարհագրություն։
ՎԱՅՈՑ ՁՈՐ - Մաթեմատիկա, Ֆիզիկա, Աստղագիտություն, Կենսաբանություն, Ինֆորմատիկա, Քիմիա, Աշխարհագրություն։
ՏԱՎՈՒՇ - Մաթեմատիկա, Ֆիզիկա, Աստղագիտություն, Կենսաբանություն, Ինֆորմատիկա, Քիմիա, Աշխարհագրություն։
Ուշադրություն։
- Արցախի դպրոցներում սովորող աշակերտների մասնակցությունը օլիմպիադաներին զուգահետաբար կանցկացվի ԱՀ ԿԳ նախարարության կողմից։
- Ցուցակներում տվյալների անճշտությունների առկայության դեպքում խնդրում ենք գրել info@olymp.am էլփոստի հասցեին՝ պարտադիր նշելով վեցանիշ հերթական համարը (օր․՝ 240153) և տվյալի ճիշտ տարբերակը (օր․՝ հայրանունը - Դավթի

ՀՀ ԿԳՄՍ ՆԱԽԱՐԱՐԻ ՀՐԱՄԱՆ (N:1722-Ա/2, 4.12.2020թ.):
ՀՀ ԴՊՐՈՑԱԿԱՆՆԵՐԻ 2020-2021 ՈՒՍՈՒՄՆԱԿԱՆ ՏԱՐՎԱ ԱՌԱՐԿԱՅԱԿԱՆ ՕԼԻՄՊԻԱԴԱՆԵՐԻ /ՄԱԹԵՄԱՏԻԿԱ, ՖԻԶԻԿԱ, ԱՍՏՂԱԳԻՏՈՒԹՅՈՒՆ, ԿԵՆՍԱԲԱՆՈՒԹՅՈՒՆ, ԻՆՖՈՐՄԱՏԻԿԱ, ՔԻՄԻԱ, ԱՇԽԱՐՀԱԳՐՈՒԹՅՈՒՆ/ ԱՆՑԿԱՑՄԱՆ ԸՆԹԱՑԱԿԱՐԳԵՐԸ ՀԱՍՏԱՏԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ

Դպրոցների հարգելի տնօրինություն,
Մարզային ենթակայության դպրոցների տնօրինությանը խնդրում ենք լրացնել կից ՀԱՎԵԼՎԱԾ 1-ի նմանօրինակ Excel-ի ֆայլը և ուղարկել մապզպետարանի կրթության բաժին, իսկ ԿԳՄՍ ենթակայության Երևանի դպրոցների ցուցակներն ուղարկել info@olymp.am էլ․փոստի հասցեին։ Ցուցակներն ուղարկել մինչև ս․թ․ դեկտեմբերի 8-ը:
ՏԵՍ ՀԱՎԵԼՎԱԾ 1-ը։

ԱՌԱՐԿԱՅԱԿԱՆ ՕԼԻՄՊԻԱԴԱՆԵՐ - 2019-2020

ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ՕԼԻՄՊԻԱԴԱՆԵՐԻ ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻ ԿԱԶՄԵՐԸ, ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ, ԱՆՑԿԱՑՄԱՆ ՎԱՅՐԵՐԸ, ԺԱՄԿԵՏՆԵՐԸ ԵՎ ԿԱՅՔԵՐԸ - 2020
ԱՍՏՂԱԳԻՏՈՒԹՅԱՆ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ 14-ՐԴ ՕԼԻՄՊԻԱԴԱ
Տես մասնակիցների ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ․․․
Կազմակերպման վայրը՝
- Էստոնիա։
Անցկացման վայրը՝
- Երևան (առցանց)։
Անցկացման ժամկետները՝
- 2020 թվականի
սեպտեմբերի 25 -ից հոկտեմբերի 23-ը:
Կայք՝ GeCAA-2020
ՄԱԹԵՄԱՏԻԿԱՅԻ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ 61-ՐԴ ՕԼԻՄՊԻԱԴԱ
Տես մասնակիցների ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ․․․
Կազմակերպման վայրը՝
- Ռուսաստան /Սանկտ Պետերբուրգ/։
Անցկացման վայրը՝
- Երևան (առցանց)։
Անցկացման ժամկետները՝
- 2020 թվականի
սեպտեմբերի 19 -ից 28-ը:
Կայք՝ IMO-2020
ԻՆՖՈՐՄԱՏԻԿԱՅԻ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ 32-ՐԴ ՕԼԻՄՊԻԱԴԱ
Տես մասնակիցների ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ․․․
Կազմակերպման վայրը՝
- Սինգապուր։
Անցկացման վայրը՝
- Երևանի պետական համալսարան (առցանց)։
Անցկացման ժամկետները՝
- 2020 թվականի
սեպտեմբերի 13 -ից 23-ը:
Կայք՝ IOI-2020
ԵՎՐՈՊԱՅԻ ԻՆՖՈՐՄԱՏԻԿԱՅԻ ՊԱՏԱՆԵԿԱՆ 4-ՐԴ ՕԼԻՄՊԻԱԴԱ
Տես մասնակիցների ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ․․․
Կազմակերպման վայրը՝
- Վրաստան։
Անցկացման վայրը՝
- Երևանի պետական համալսարան (առցանց)։
Անցկացման ժամկետները՝
- 2020 թվականի
սեպտեմբերի 2 -ից 6-ը:
Կայք՝ EJOI-2020
ԿԵՆՍԱԲԱՆՈՒԹՅԱՆ 31-ՐԴ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ՕԼԻՄՊԻԱԴԱ
Տես մասնակիցների ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ․․․
Կազմակերպման վայրը՝
- ք․Նագասակի, Ճապոնիա։
Անցկացման վայրը՝
- Երևանի N:118 ա/դ (առցանց, օնլայն)։
Անցկացման ժամկետները՝
- 2020 թվականի
օգոստոսի 11 -ից 12-ը:
Կայք՝ ԿՄՕ-31
ԻՆՖՈՐՄԱՏԻԿԱ, ԱՍԻԱՅԻ ԵՎ ԽԱՂԱՂՕՎԿԻԱՆՈՍՅԱՆ ԵՐԿՐՆԵՐԻ 14-ՐԴ ՕԼԻՄՊԻԱԴԱ
Տես մասնակիցների ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ․․․
Կազմակերպման վայրը՝
- Ինդոնեզիա։
Անցկացման վայրը՝
- Երևան /օնլայն/։
Անցկացման ժամկետները՝
- 2020 թվականի
օգոստոսի 14 -ից 21-ը:
Կայք՝ APIO-14
ՔԻՄԻԱՅԻ 52-ՐԴ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ՕԼԻՄՊԻԱԴԱ
Տես մասնակիցների ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ․․․
Կազմակերպման վայրը՝
- ք․Ստամբուլ, Թուրքիա։
Անցկացման վայրը՝
- Ֆիզմաթ դպրոց /առցանց, օնլայն/։
Անցկացման ժամկետները՝
- 2020 թվականի
հուլիսի 23 -ից 29-ը:
Կայք՝ ՔՄՕ-52
ԵՎՐՈՊԱՅԻ ՖԻԶԻԿԱՅԻ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ 4-ՐԴ ՕԼԻՄՊԻԱԴԱ
Տես մասնակիցների ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ․․․
Կազմակերպիչ երկիրը՝
- Ռումինիա։
Անցկացման վայրը՝
- Երևան (առցանց):
Անցկացման ժամկետները՝
- 2020 թվականի
հուլիսի 20 -ից 26-ը:
Կայք՝ EuPhO-2020
ՔԻՄԻԱՅԻ ՄԵՆԴԵԼԵԵՎՅԱՆ 54-ՐԴ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ՕԼԻՄՊԻԱԴԱ
Տես մասնակիցների ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ․․․
Անցկացման վայրը՝
- Ֆիզմաթ դպրոց /առցանց, օնլայն/։
Անցկացման ժամկետները՝
- 2020 թվականի
հուլիսի 13 -ից 18-ը:
Կայք՝ MMO-54

Թվային տվյալներ դպրոցականների առարկայական օլիմպիադաներից - 2020 թ․

Հարգելի գործընկերներ,
Ավարտվեցին 2019-2020 ուսումնական տարվա դպրոցականների առարկայական օլիմպիադաները։
Ստորև ներկայացնում ենք օլիմպիադաների թվային տվյալները։

1. Դպրոցական փուլ․․․
2. Մարզային փուլ․․․
3. Հանրապետական փուլ․․․
Ձեզ հետաքրքրող այլ հարցերի մասին կարող եք լրացուցիչ տեղեկանալ գրելով մեր էլ․փոստի հասցեին՝ info@olymp.am :
Հարգանքով՝
Օլիմպիադաների կազմկոմիտե